Banner

UZM. DR. ALİ BÜLENT ÇEKEM

Resim

Gazaintap’teki ilkeğitiminden sonra orta ve lise eğitimini de Gaziantep Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki eğitimine başladığı ilk yıl eğitimine ara vererek öğrenci değişim programı ile  1 yılını ABD de geçirmiştir. Çukurova Üniversitesi’nden 1997’de mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Malatya İnönü Üniversitesi’nde 2004 yılında tamamlamıştır. Uzman olduktan sonra kısa bir süre Malatya’da özel bir tıp merkezinde çaşıltıktan sonra klinik uzaman hekim olarak çalışmalarına Gaziantep Özel Sanko Hastanesi’nde devam etmiştir. 2014-2016 yıllarında Özel Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yrd. Doç. Dr olarak tıp öğrencileri ile klinik bilgi ve deneyimlerini paylaşmış aynı zamanda klinisyen olarak hasta görmeye devam etmiştir. İyi düzeyde ingilizce bilmektedir. 

2016 yılında eşi  ve 2 oğlu ile birlikte taşınma kararı aldıkları İzmir’de hastalarına daha kaliteli zaman ayırabilmek ve psikoterapi uyguylamarına ağırlık vermek üzere İzmir Alsancak’taki muaynehanesinde hizmet vermektedir. 

İlgi alanı olan terapiler konusunda çeşitli eğitimlere katılarak pek çok danışanının tedavisinde bu uygulamaları kullanmaktadır. Özellikle bilişsel davranışçı psikoterapi, farkındalık terapileri  yanı sıra cinsel terapiler tecrübe ve  deneyimli olduğu terapilerdir. 2014 yılından bu yana da meditasyon çalışmalarına katılmakta olup kendiside aynı zamanda meditatördür. Meditasyonun insan ruhsal sağlığındaki önemini fark etmiş olup oradaki tecrübelerini hasta ve danışanlarının terapilerinde ve tedavilerinde uygulamaktadır.